Nyní mistička na šperk ke každému náhrdelníku zdarma. Najdete v balíčků automaticky 🎁✨

Materiály a jak se o šperky starat

Jak se o šperk starat

Jak se o šperky starat

Jak se o šperk starat, aby zůstal pořád krásný a vydržel vám co nejdéle?

  • Voda snižuje životnost šperku. Očasné namočení v obyčejné vodě gold filled, nebo tříbrnému kousku nevadí, určitě si ho ale sundejte, když jdete plavat, víte, že se budete hodně potit, nebo půjdete do moře se slanou vodou. 

  • Nasaďte si šperk až potom, co použijete všechny kosmetické produkty a perfém.

  • Odkládejte šperk při sportu.

  • Sundejte si šperk před spaním. Tím mu pomůžete, aby vydržel krásný o hodně dýl!

Materiály

Naše šperky jsou vyrobeny ze tří základních materiálů s důrazem na velmi dobrou kvalitu v poměru k ceně.

Šperky Studimo jsou vyrobeny z:

  • Sterlingové stříbro Ag 925/1000

  • 18k pozlacené sterlingové stříbro Ag 925/1000

  • 14k pozlacená mosaz tzv. Gold filled

Podle materiálu ze kterého je vyroben, vyžaduje každý šperk trochu jinou péči.

Jak se o šperky starat

Gold filled

Šperky jsou vyrobeny mechanicky, vrstva zlata (většinou minimálně 5% z hmotnosti šperku) je plátováním spojena s nosným kovem, v našich špercích je tímto kovem mosaz. 

Gold filled šperky jsou druhou nejlepší a finančně dostupnější možností po čistém zlatě.

Jak dlouho vám šperk vydrží záleží hodně na vašem lifestylu, jak často šperk nosíte, kde ho máte uložený a také jaké chemikálie s k němu dostanou.

Občasná voda a jemné mýdlo gold filled šperku nevadí, časem může ale ztratit svůj lesk a získat jemnou patinu. 

Šperk je dobré občas očistit jemným hadříkem z mikrovlákna, zbavíte ho tak každodenních nečistot, jako potu, makeupu, nebo opalovacího krému. Můžete ho také jednou za čas omýt v teplé vodě, očistěte ho ultra jemným kartáčkem a před uložením ho pořádně osušte.

Pokud šperk nebudete delší dobu nosit, je dobré zabránit oxidaci tím, že ho uložíte do místa, kde je malá vlhkost. Klasický zip lock sáček není nijak extra stylový, ale je to levná a efektivní varianta.

Stříbrné Ag 925/1000, nebo pozlacené stříbro

Stříbro je kov, který přirozeně časem oxiduje, mění svoji barvu a černá, to se může stát i u pozlacených stříbrných šperků. Jedná se o přirozenou chemickou reakci, způsobenou různými vlivy jako je prostředí, v jakém je šperk nošen a skladován, také o kosmetické a čistící přípravky, které používáme, parfémy, make up, nebo může oxidovat typem naší pokožky. 

Když víte, že nebudete šperk nějakou dobu nosit, je dobré ho před uložením otřít jemným hadříkem od mastnoty a nečistot. Šperkovnice nejsou ideální na dlouhodobé skladování, kde díky vlhkosti šperk jednoduše oxiduje a mění barvu. Ideální je, tak jako u gold filled šperku, je nejlepší použít vzduchotěský plastový sáček. 

Oxidace ale není nezvratný proces, stříbrný šperk jde snadno očistit ubrouskem určeným a napuštěným přípravkem k čištění stříbra. Můžete ho koupit přímo u nás na eshopu, nebo se na něj můžete zeptat ve zlatnictví.

Tím, že budete stříbrný šperk pravidelně nosit, zabráníte oxidaci. Šperk se bude přirozeně leštit o vaši pokožku, nebo oblečení.

Little Heart Náhrdelník Citu

Jak se o šperky starat
Jak se o šperky starat

Pozlacená (plated) mosaz u navlékaných náhrdelníků

Navlékané barevné nahrdelníky a náušnice s barevnými přívěšky jsou vyrobeny z pozlacené mosazi (gold plated). Tloušťka vrstvy zlata je výrazně menší, než jako u klasických náhrdelníků (gold filled, gold vermeil), proto je jejich životnost zkrácena. Správným zacházením ale můžeš životnost šperku o hodně prodloužit.

Perličkový náhrdelník Olivia

Jsem registrována na Puncovním úřadě.

Jak vybrat velikost?

Doprava a platba